Įmonės steigimo sandorio sudarymas

Daugelis iš mūsų pagalvojame: kaip būtų gerai dirbti sau, užsiimti mėgiama veikla, tačiau esame labai daug girdėję, kaip sudėtinga viską legalizuoti, kiek daug iškyla klausimų, nesklandumų ir nemalonių situacijų. Viso to galima išvengti tam pasiruošus iš anksto. Steigiant įmonė yra 7 pagrindiniai etapai, kuriuos sėkmingai „perėję“ galėsite savo svajonę išpildyti ir užsiimti mėgiama veikla. Pagaliau galėsite tai daryti legaliai.

Žinoma, šiais laikais egzistuoja kompanijos, kurios yra tam, kad padėtų Jums išvengti nemalonios biurokratijos ir gali visus šiuos septynis įmonės steigimo žingsnius atlikti už Jus. Tad Jūsų valia rinktis: ar įmonės steigimu užsiimsite patys ir viskas mėginsite perprasti savo galva (įgytos naujos žinios dar niekam nepakenkė) arba kreipsitės į specialistus, kurie viską už Jus padarys, tik reiks už jų paslaugas papildomai sumokėti.

Tad jeigu pasirinkote pirmąjį variantą ir esate pasirengę steigti savo įmonę patys, tuomet skaitykite toliau ir stengsimės kartu išnarplioti visus įmonės steigimo etapus nuo pat sandorio sudarymo iki banko sąskaitos atsidarymo. Visi įmonės steigimo žingsniai atrodo taip:

1. Steigimo sandorio sudarymas
2. Įmonės pavadinimo pasirinkimas
3. Kaupiamosios sąskaitos atidarymas Banke
4. Bendrovės steigimo dokumentų paruošimas ir pasirašymas
5. Dokumentų tvirtinimas pas notarą
6. Įmonės įregistravimas Juridinių asmenų registre
7. Banko sąskaitos atidarymas

Norint įsteigti įmonę, visiems žinoma, kad reikalingi užpildyti tam tikri popieriai ir formos, sutartys. Taigi visų pirmą, steigiant įmonę turėsite sudaryti sandorį. Visą teisinę informaciją galite pasiskaityti plačiau
Savaime suprantama, kad steigdami įmonę turite žinoti, koks bus jos statusas. Galite rinktis iš pagridinių verslo veiklų:

  • Uždaroji akcinė bendrovė (UAB)
  • Viešoji įstaiga (VšĮ)
  • Mažoji bendrija (MB)
  • Individuali įmonė (ĮI)

Steigiant UAB – ribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinį asmenį, kurio pagrindinis tikslas – siekti pelno savo pasirinkimu vykdant įstatymų nedraudžiamą komercinę ūkinę veiklą, pasirašoma steigimo sutartis arba steigimo aktas. Plačiau – LR akcinių bendrovių įstatyme.

Viešoji įstaiga – tai pelno nesiekiantis ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo, kurio tikslas − tenkinti viešuosius interesus vykdant švietimo, mokymo ir mokslinę, kultūrinę, sveikatos priežiūros, aplinkos apsaugos, sporto plėtojimo, socialinės ar teisinės pagalbos teikimo, taip pat kitokią visuomenei naudingą veiklą. Daugiau teisinės informacijos.

Steigėjų skaičius neribojamas. Viešosios įstaigos steigimo teisinis pagrindas steigėjų sudaryta viešosios įstaigos steigimo sutartis. Viešosios įstaigos steigimo sutartį pasirašo visi steigėjai. Jeigu steigėjas yra vienas asmuo, vietoj steigimo sutarties jis surašo ir pasirašo steigimo aktą.

Mažoji bendrija (MB) yra nauja, smulkiajam ir vidutiniam verslui skirta teisinė verslo forma. Tai – ribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo, kurio pagrindinis tikslas – siekti pelno savo pasirinkimu vykdant įstatymų nedraudžiamą komercinę ūkinę veiklą.

Mažosios bendrijos steigimo sutartis sudaroma, kai mažąją bendriją steigia du ar daugiau steigėjų (ne daugiau kaip 10). Kai mažąją bendriją steigia vienas steigėjas, sudaromas mažosios bendrijos steigimo aktas. Šio įstatymo nuostatos dėl mažosios bendrijos steigimo sutarties taikomos ir mažosios bendrijos steigimo aktui.

Individuali įmonė yra neribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo, kurio pagrindinis tikslas yra siekti pelno savo pasirinkimu vykdant įstatymų nedraudžiamą komercinę ūkinę veiklą. Norint įsteigti IĮ įsigysite elektroninį parašą ir įmonę galėsite užregistruoti internetu – registrų centro savitarnos svetainėje.

Steigimo sutarties (akto) pasirašymas suteikia teisę atsidaryti kaupiamąją sąskaitą banke ir rezervuoti įmonės pavadinimą.