Įmonės įregistravimas Juridinių asmenų registre

Kad įmonė būtų užregistruota ir galėtų pradėti vykdyti veiklą, reikalinga registracija Juridinių asmenų registre. Galbūt procesas daugeliui skamba kiek gąsdinančiai, tačiau taip tikrai nėra. Jums tereikia pasirūpinti reikiamais dokumentais, kad šioje įstaigoje užtruktumėte kuo trumpiau ir galėtumėte pagaliau džiaugtis vykdydami norimą veiklą. Kokie reikalingi dokumentai registracijai, jų formos ir registravimo įkainiai yra pateikiami Registrų centro e-gide.

Prieš pateikiant Registrų centrui prašymą įregistruoti įmonę, notaras turi patvirtinti prašyme surašytų duomenų tikrumą, įstatų atitiktį įstatymų reikalavimams ir faktą, kad įmonę registruoti galima. Plačiau apie tai – Dokumentų tvirtinimas pas notarą.

Taigi sėkmingai gavę notaro patvirtintus įmonės steigimo dokumentus, juos turite pateikti Registrų centrui. Tai padaryti galite asmeniškai nunešę dokumentus arba siųsdami paštu bet kuriam Registrų centro filialui arba filialo skyriui. Prieš keliaudami į šią įstaigą, rekomenduojama banke arba Registrų centre iš anksto sumokėti mokestį už įregistravimą.

Visi reikalingi dokumentai turi būti įrišti kartu taip, kad kiti asmenys negalėtų jų išimti arba pakeisti, išskyrus įmonės steigimo dokumentą, kuris turi būti įrištas atskirai, ir dokumentą, patvirtinantį, kad sumokėtas atlyginimas už įregistravimą.

Vėl pateikiame populiariausių ūkinių bendrovių formų – UAB ir IĮ registravimui reikalingus dokumentus.

Šie dokumentai privalo būti originalūs ir patvirtinti notaro. Bendrai įmonių įregistravimą reglamentuoja Juridinių asmenų registro nuostatai, atskirų teisinių formų (anksčiau apibrėžtų kaip įmonių rūšių) įmonių įstatymai ir kiti teisės aktai. Skirtingų teisinių formų įmonėms įregistruoti reikalingi skirtingi steigimo dokumentai. Priklausomai nuo įmonės statuso skiriasi ir pati steigimo procedūra.

Po sėkmingos registracijos Registrų centre Jums bus išduotas įmonės pažymėjimas, o įmonė laikoma įsteigta. Taip įmonė nuo jos įregistravimo dienos tampa juridiniu asmeniu, savo vardu įgyja teises bei pareigas ir gali būti ieškovu ar atsakovu teisme. Taigi Jūsų įmonė nuo įregistravimo momento gali pradėti vykdyti ūkinę komercinę veiklą, sudarinėti sandorius. Pagaliau galite švęsti ir po to imtis legalios įmonės veiklos. Vėliau beliks atsidaryti įmonės banko sąskaita.

Nuoširdžiai linkime sėkmės Jums ir Jūsų įmonei. O jeigu kils papildomų klausimų su banku susijusiais klausimai, susisiekite su mumis ir mielai Jums padėsi.